Regulamin grupy

Grupa SUPERWIZJA COACHA to miejsce, w którym możemy wszyscy dzielić się spostrzeżeniami, poradami, pytaniami i odpowiedziami oraz, co najważniejsze, skonsultować coś z praktyki coachingowej z członkami grupy oraz prowadzącymi (oczywiście dbając o poufność i anonimowość klientów).
Zależy na budowaniu i utrzymaniu wysokiej jakości merytorycznej. Ponieważ nas jest tylko dwoje, a uczestników grupy – wielu, stworzyliśmy te zasady i będziemy je egzekwować konsekwentnie ku wspólnemu dobru.
To po kolei …

1. ZERO PROMOCJI WŁASNEJ.Żadna autopromocja nie jest dozwolona (za wyjątkiem specjalnych wątków, które co jakiś czas mogą się pojawiać specjalnie w tym celu).Żeby nie było niejasności – za autopromocję uważamy:
  • Sprzedawanie czegokolwiek – produktów, usług, kursów, wydarzeń, programów i wszystkiego innego, co generuje Twój zysk.
  • Promowanie swojego webinaru, transmisji na żywo, ankiet lub wydarzenia.
  • Zamieszczanie linku do Twojej witryny, profili społecznościowych, a nawet osobistego profilu FB.
  • Zamieszczanie linków partnerskich.
  • Publikowanie „bezpłatnych” ofert. Zostaną one usunięte i Ty zostaniesz usunięty … nawet jeśli masz najlepsze intencje.
  • Publikowanie treści o wielkości wpisu blogowego lub treści, które są wręcz postem z Twego bloga, nawet jeśli nie ma dołączonego do nich linku. Jeśli przeczytanie twego postu wymaga wielokrotnego przewijania ekranu, umieść go raczej na swojej stronie. W grupie taki post zostanie usunięty, więc szkoda Twojego wysiłku.
  • Publikowanie pytań związanych z badaniami rynkowymi. Zachęcamy do zadawania takich pytań swoim odbiorcom.
****Uwaga****
Jedynymi osobami, które mogą zamieścić materiały promocyjne, jeżeli są one korzystne dla grupy, jesteśmy my sami (Rafał & Magda). Zastrzegamy sobie to prawo, ponieważ jest to (nie bójmy się tego stwierdzenia!) nasza grupa i społeczność. Jeśli to nie jest dla Ciebie OK, najlepiej odejdź od razu.
*****************

2. ZERO NAGRAŃ WIDEO
Nie publikuj ani nie dziel się swoimi filmami (na żywo lub nagranymi). Nie mamy dość czasu na oglądanie Twoich filmów, aby upewnić się, że nie mają charakteru autopromocji, dlatego nie zezwalamy na ich wrzucanie na grupę. Nawet jeśli uważasz, że Twój filmik wnosi wartość, powstrzymaj impuls linkowania tutaj. Zamiast tego – napisz krótki post!
Można oczywiście dzielić się filmikami motywacyjnymi, instruktażowymi, inspirującymi a nawet tylko śmiesznymi – o ile nie są to Twoje nagrania.

3. ZERO PRÓŚB O KONTAKT NA PRIVA
Nie publikuj treści, w których zaprosisz uczestników do kontaktu osobistego, jeśli chcą się dowiedzieć więcej.Twoje komentarze (i TY razem z nimi) zostaną usunięte.

4. NIE PISZ DO ADMINÓW w sprawach porządkowych.
Jeśli Twój post został usunięty, to znaczy, że łamał zasady grupy.
Jeśli Ty zostałeś usunięta/usunięty, to znaczy, że złamałaś/złamałeś zasady grupy.
Jeśli masz wątpliwości, czy możesz coś publikować, po prostu zrezygnuj.
Admini rządzą niepodzielnie i autorytatywnie. Jeśli to dla Ciebie stanowi problem, być może lepiej będziesz się czuć w mniej regulowanych przestrzeniach internetu.
OCZYWIŚCIE w każdej chwili możesz zgłosić post łamiący zasady, klikając opcję „Report to Admin/Zgłoś post”. Znajdziesz ją w prawym górnym rogu posta, ukrytą pod tymi trzema kropkami.

5. ZERO HEJTU, GNIEWNYCH TYRAD I NARZEKANIA
Czujesz potrzebę ponarzekać, powściekać się lub w inny sposób dać upust gniewowi – zrób to u siebie. W grupie oczekujemy tylko treści konstruktywnych.

6. ZERO ZBIÓREK NA SZLACHETNE CELE
Ta grupa nie jest polem do ogłaszania zbiórek 1%, próśb o pomoc, itp. Rozumiemy szlachetne pobudki, ale wolelibyśmy, by były realizowane na Waszych prywatnych profilach.

7. TRAKTUJEMY SIĘ Z SZACUNKIEM
Tu obowiązuje netykieta, szacunek do innych, szanowanie ich prywatności i własności intelektualnej.
**************
I na koniec NAJWAŻNIEJSZE

8. BĄDŹ WAŻNĄ CZĘŚCIĄ GRUPY.
Zadawaj pytania.
Dawaj odpowiedzi.
Dziel się wiedzą.
Dziel się przemyśleniami i doświadczeniami.
Dawaj wskazówki.
Oferuj konstruktywną informację i pozytywne podejście.
Wspieraj innych.
Więcej dawaj, niż bierzesz od innych uczestników.
Nie wpadaj tu tylko po to, by robić szum wokół siebie.
Bądź pomocny i użyteczny.
Przestrzegaj zasad.
Lub Adminów. 😉
***************

***UWAGA****
Zasady mogą ulec zmianie. Wprowadzając zmiany nie będziemy pewnie robić wokół tego szumu, więc co jakiś czas odśwież sobie ich znajomość. I to by było na tyle.

Znasz już zasady. Jeśli Ci odpowiadają – witamy Cię serdecznie w naszych progach. Jesteś naszym miłym gościem i zależy nam, żebyś znalazła/znalazł tu dla siebie fajne miejsce.
Cieszymy się, że tu jesteś! 🙂
Rafał i Magda